Щодня у соцмережах шахраї під виглядом різних міжнародних організацій поширюють фейкові оголошення про оформлення так званої грошової допомоги.
За допомогою до снятинських поліцейських звернулась 59-річна мешканка Снятина.
Заявниця в одній із соціальних мереж натрапила на допис про допомогу населенню від ООН. Заявниця перейшла за посиланням, де надала пароль від банківського додатка.
Невдовзі з її банківської картки було списано майже 4 тисячі гривень. Після зняття коштів на мобільний телефон надійшов дзвінок від нібито працівника банку, який повідомив про несанкціоноване зняття її коштів з карти.
Аферист надіслав посилання, де заявниця вказала номер кредитної картки. Відтак з кредитного рахунку пройдисвіт списав ще 50 000 гривень.
Як не стати жертвою шахраїв:
▪️Громадяни думають, що вони дуже швидко можуть з невідомого сайту оформити грошову допомогу. Тому наголошуємо, що інформація про державні виплати, порядок їх отримання є лише на офіційних сайтах.
▪️Ретельно відстежуйте за якими посиланнями переходите.
▪️Перевіряйте інформацію в офіційних джерелах.
▪️Не поспішайте надавати будь-які дані платіжних карток, якщо ви не впевнені, що спілкуєтесь з представником організації.
▪️Зверніться до ЦНАПу, до державної установи, проконсультуйтеся перед тим, як переходити за такими невідомими посиланнями.
▪️Про будь-які спроби шахрайства повідомляйте у кіберполіцію (0800 50 51 70) або на лінію (102).
Національна поліція України