На Івано-Франківщині правоохоронці викрили організовану групу, яку підозрюють у привласненні коштів від видобутку та реалізації корисних копалин. Серед фігурантів справи — колишній виконувач обов’язків директора регіонального дочірнього підприємства «Облавтодор», головний бухгалтер, керівник однієї з філій та директор приватної компанії.
За даними слідства, державне підприємство мало спеціальний дозвіл на видобуток пісковику в Надвірнянському районі. У 2023 році керівник підприємства уклав угоди з приватною фірмою, яка фактично отримала виняткове право на закупівлю всієї видобутої сировини.
Слідчі встановили, що паралельно були оформлені фіктивні договори оренди обладнання з підставними підприємцями. Надалі права вимоги за цими угодами передали тій самій приватній компанії. Під приводом погашення штучно створеної заборгованості держпідприємство реалізовувало корисні копалини за цінами, які були майже втричі нижчими за ринкові.
За версією правоохоронців, придбану за заниженою вартістю гірничу породу приватна структура переробляла на щебінь та продавала за ринковими цінами. Отриманий прибуток учасники схеми розподіляли між собою.
За період з вересня 2023 року до березня 2024 року було реалізовано понад 25 тисяч тонн пісковику. Збитки державному підприємству оцінюють у 4,5 мільйона гривень.
19 червня 2026 року всім чотирьом учасникам групи повідомили про підозру за фактом заволодіння майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Суд уже обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави або застави різного розміру.
Досудове розслідування триває.
Фото: Facebook Івано-Франківська обласна прокуратура
